Як навчити дитину правильно розмовляти

ПОРАДИ  ЛОГОПЕДА

Як навчити дитину правильно розмовляти

Основою спілкування і взаєморозуміння є мовлення. І для відмінної комунікації, передачі думки, і самовираження необхідно навчитись розмовляти чітко і естетично.

Кожен звук і склад від народження малюка батьки намагаються не пропустити і  прислухаються до його голосу, інтонації і емоційного забарвлення звуків, щоб краще розуміти немовля. З часом мама і тато намагаються навчити дитину казати перші склади і слова. До трьох років дитина починає говорити словосполученнями і реченнями і згодом вимоги до мовлення стають все вищими.

Для удосконалення мовленнєвих навиків дитини дуже важливим є діалог. І якщо деякі діти можуть з легкістю повторити слова і звуки правильно вимовленні батьками, то іншим це не вдається з першого разу. У таких випадках батькам потрібно набратись терпіння і заручитись допомогою спеціалістів-логопедів, щоб визначити наскільки складно дитині вимовляти важкі звуки і проводити вправи для покращення мовлення.

Що таке логопедія і коли дитині потрібен логопед?

Логопедія - це наука про дефекти мовлення їх запобігання і усунення шляхом корекційного навчання і виховання. Предметом логопедії є визначення закономірності навчання і виховання осіб з порушеним мовленням і пов'язаними з цим психологічні відхилення.

Метою логопедії є усунення мовних розладів і їх запобігання. Приклад найрозповсюдженіших логопедичних порушень:

1. Заїкання. Мимовільне повторення звуків, слів речень. Утворення пауз або затягувань при висловлюванні.

2. Алалія. Відсутність або недорозвиток мовлення, пов'язаних з ураженням кори головного мозку.

3. Дислалія. Порушення вимови звуків.

4. Дизартрія. Порушення вимови майже всіх груп звуків, інтонації, голосу.

5. Афазія. Проявляється у формі фонетичних, морфологічних, семантичних та синтаксичних помилок.

Вік для визначення потреби у спеціалісті це 3 роки. Найбільшою і часом неповоротною стає помилка батьків, які думають, що дитина сама “виговориться”. Проте 80 % випадків порушення мовлення у дитини спричиненні педагогічною занедбаністю. Часом батьки мало спілкуються з дітьми, які у ранньому віці замінюють брак спілкування мультиками і навіть комп'ютерними іграми. Дитині немає звідки брати приклад правильної мови і словниковий запас.

Батьки та рідні можуть застосовувати різні методи для покращення мовленнєвих навичок дитини, проте консультація лікаря-логопеда є обов'язковою, адже професійна порада і допомога дозволяє пришвидшити лікування.

5 основних порад батькам для розвитку мовлення дитини

• Розмовляйте з дитиною. Часто батьки недооцінюють важливість комунікації з дитиною і обмежуються лише загальними фразами необхідними для існування, щоб погодувати дитину чи привчити її до горшка. Про те розмова вдома повинна лунати  постійно і приклад діалогу не лише впливає на розвиток мовлення і вивчення нових слів, а і на подальше емоційне забарвлення сказаного. Окрім розмови з дитиною потрібно також читати дитині казки, співати пісні і колискові тим самим прививаючи любов до літературного мовлення.
  • Вивчити основні правила побудови речень. Важливим є не лише вивчення слів, а і правильне їх вживання в реченні, тому потрібно розказати дитині як будується речення і змінюється дієслова при вживанні. Діти часто плутають і на предмети жіночого роду говорять “він”, і навпаки, на предмети чоловічого роду “вона”. Поясніть дитині закономірність закінчень слів в залежності від іменника. Виправляти дитину, коли вона неправильно вимовляє слова потрібно поступово по одному слові.
  • Логопедичні вправи та ігри. Дитячі логопедичні вібромасажери стануть незамінним помічником при вимові складних звуків та привчанні дитини до ложки. За допомогою нього можна робити заспокійливий масаж ротової порожнини, щік, та губ. Звертайте увагу на дихання, адже від видихання залежить також сила звуку при розмові. Тренуватись видихати можна за допомогою вправ, свистків і дудок та гри у логопедичне лото.
  • Правильна вимова.  Вивчайте з чадом скоромовки і віршики у яких присутні звуки, які нелегко вдається вимовляти дитині. При вимовлянні скоромовок дитина може застосовувати спеціальний мікрофон “Ехо” щоб тренувати силу голосу і чути свою вимову.
  • Вивчаємо нові слова щодня. Вивчайте одне слово його значення і застосування в реченні щодня. Навчати можна також з картинками і асоціативно.

Інтернет-магазин “Інклюзія” пропонує удосконалювати мовлення задопомогою якісних іграшок та професійних логопедичних інструментів . Спираючись на досвід роботи та аналіз проведений нашими експертами у нас є готові рішення та підкованість у вирішенні індивідуальних побажань.