Працюємо на дачній ділянці разом

На дачній ділянці, куди батьки приїздять разом із дитиною, її можна залучити до цікавої і корисної справи. Перш за все, зверніться до неї із проханням допомогти вам. Але робить це серйозно, без «сюсюкань». Тим більше, що вона дійсно може надати вам допомогу.

Якщо ви висаджуєте насіння, то запропонуйте дитині потримати підготовлене до висівання насіння, заскородити певне місце на грядці або самій покласти у підготовлену лунку зернятко. При цьому розповідайте дитині про свої дії, наприклад: «Ми кладемо зернятко в землю і засипаємо його землею. Коли пригріє сонечко і земля прогріється, то зернятку стане тепло, і воно почне рости, захоче подивитися на сонечко та й вигляне із землі зеленим паростком, ось таким (при цьому необхідно показати будь-яку зелену травинку). Якщо паростку сподобається, то він ставатиме все більшим і більшим. Він принесе нам смачні і корисні плоди і ти будеш їх смакувати ».

Кожного разу, приїжджаючи з дитиною на дачну ділянку , обов`язковою пропонуйте їй подивитися, чи не з`явився паросток. Тільки-но ви помітите паросток, зрадійте!

Якщо ви висаджуєте розсаду, також пояснюйте дитині свої дії. Якщо це наприклад, помідори, то нехай дитина підносить Вам по одній стеблинці.

Якщо ненавмисно зламає, візьміть в руки зламану стеблинку і скажіть: «Я думаю, що вона не буде жити і не принесе нам плодів, тому що вона зламалась, але давай-но спробуємо  все ж її посадити ».

Посадіть поряд з іншими хоча б одну зламану стеблинку. Через декілька днів,  коли ви знову підійдете зі своєю дитиною до грядки з уже зміцнілими стеблинами помідорів, покажіть їй зламану стеблинку і нагадайте, що її було зламано під час висаджування. При цьому не розмовляйте з дитиною повчальним тоном, а лише зверніть увагу на факт, нагадайте.

Наступного року дитині необхідно виділити для робіт власну грядку і при цьому в  жодному разі не змушувати робити по-своєму або виправляти зроблене дитиною. Можна лише запитувати її, чого вона прагне і як планує цього досягти.

Надати допомогу можна лише запитавши дозволу на спільну роботу.

Коли будете висівати злакові культури, то обов`язковою дайте змогу дитині кинути на грядку своєю ручкою зернятка.

Так дитина не лише залучається до праці,  а й виявляє інтерес до рослинного світу.        Вона не лише буде знати і відчувати , що і як зростає, а й (і це - найголовніше) почне думати, аналізувати.