Звіт керівника

У 2015-2016  навчальному році укомплектовано  6  вікових груп:

· 2 групи для дітей раннього віку;

· 2 корекційні групи;

· 2 групи для дітей дошкільного віку.

Цього року заклад відвідувало 143  дитини.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечує 44 працівники: 22 працівника обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 21 педагог, у тому числі: 1 вихователь-методист, 1 вчитель-логопед, 1 вчитель-дефектолог, 1 практичний психолог, 1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичної культури, 1 керівник з гурткової роботи, 15 вихователів.

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2015 – 2016 навчальному році вважали:

1.     Створити умови для формування освітнього середовища в навчальному закладі як передумови  соціалізації особистості та забезпечити індивідуальну освіту вихованців в умовах розбудови громадського суспільства.

2.     Забезпечити використання виховного потенціалу педагогів і родини у формуванні особистості дитини; підвищити рівень психолого - педагогічної культури батьків, формувати у них власну активну позицію у вихованні своїх дітей.

3.     Організувати  процес фізичного виховання дитини з  урахуванням  фізичного потенціалу, особливостей рухової активності дошкільника, впроваджувати у педагогічний процес новітні методики  здоров'язбережувальних та здоров'яформувальних технологій.

4.     Удосконалювати роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дитини шляхом застосування комплексу методів та прийомів в різних видах діяльності.

Навчально-виховний процес у дитячому закладі здійснюється відповідно до чинних програм «Дитина в дошкільні роки»,  «Дитина», «Я у світі» (нова редакція), програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко»  та навчально-методичним забезпеченням, що затверджені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Основним нормативним документом який визначає вимоги до змісту та обсягу дошкільної освіти  в  Україні,  її  пріоритетів  є Базовий  компонент   дошкільної  освіти.

Педагогічний колектив протягом навчального року спрямовував свої зусилля на створення умов для забезпечення гармонійного та всебічного розвитку особистості на формування в дитини соціального досвіду, на забезпечення умов для повноцінного фізичного, психічного розвитку, емоційного благополуччя. Педагогічний колектив створив належні умови для повноцінної реалізації кожною дитиною свого природного потенціалу оптимізував свою діяльність, спрямував її  на реалізацію особистісно орієнтованого підходу в дошкільній освіті, створив в дошкільному навчальному закладі, сприятливе для розвитку особистості дошкільника середовище.

Особисто-орієнтована модель виховання та навчання дітей стала головним орієнтиром у роботі нашого колективу.

На протязі року колективом дитячого садка багато  уваги приділялося  патріотичному вихованню дітей. Головним завданням  виховання було прищепити почуття любові до своєї рідної природи, сім'ї та домівки, а також безпосередньо до історії й культури країни, в якій він живе. Також не обходили увагою формування у дітей свідомого ставлення до здоров'я, як найважливішої людської цінності, до життя, як до найвищого дару природи, до здорового способу життя в родинному та суспільному вихованні.

Всі сили як педагогів, так і батьків спрямовані на розкриття унікального творчого потенціалу кожної дитини, її гармонійного розвитку.

За період з вересня 2015 року по травень 2016 року батьками та членами батьківського комітету були виконані наступні заходи:

·        були придбані  стільчики на групу ППР;

·        були придбані  стелажі на харчоблок;

·        були виконані роботи з прочищення димоходів;

·        був завезений пісок для пісочниць на майданчиках;

·        був оновлений  та пофарбований  ігровий  інвентар;

·        здійснили поточний ремонт кабінета завгоспа та методкабінета;

·        встановили металопластикові вікна у кабінеті завгоспа та методкабінеті;

·        придбали меблі у кабінет завгоспа.

За бюджетні кошти придбані 25 ліжок, 25 матраців, 20 ковдр, 20 комплектів постільної білизни, 60 рушників, 20 простирадл і 25 наматрацників.

Аналізуючи роботу з розвитку дошкільного навчального закладу, створення сприятливих  умов для дітей, оцінюючи результати досягнень дошкільного закладу можна зробити такий висновок: у нашому дошкільному навчальному закладі сформовано  освітній простір, в якому дітям надають якісні послуги, піклуються про здоров'я кожної дитини.