2014-2015

Звіт керівника

У 2014-2015  навчальному році укомплектовано  6  вікових груп:

· 2 групи для дітей раннього віку;

· 2 корекційні групи;

· 2 групи для дітей дошкільного віку.

Цього року заклад відвідувало 146  дітей.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечує 44 працівники: 22 працівник  обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 22 педагогів, у тому числі: 1 вихователь-методист, 1 вчитель-логопед, 1 вчитель-дефектолог, 1 практичний психолог, 1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичної культури, 2 керівника з гурткової роботи, 15 вихователів.

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2014 – 2015 навчальному році вважали:

1.      Формувати громадську свідомість вихованців шляхом патріотичного виховання,   розвитку духовності, моральності, толерантності до людей різних національностей.

2.      Продовжувати  роботу  щодо поглиблення взаємодії з сім`ями вихованців з метою  формування партнерських взаємовідносин між дорослим та дитиною.

3.      Створити оптимальні умови для повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей з особливими потребами. Формувати в дітей толерантне ставлення до однолітків з фізичними та розумовими  вадами.

Навчально-виховний процес у дитячому закладі здійснюється відповідно до чинних програм «Дитина в дошкільні роки», «Впевнений старт»,  «Дитина»  та навчально-методичним забезпеченням, що затверджені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Основним  нормативним  документом  який  визначає  вимоги  до  змісту  та  обсягу  дошкільної  освіти  в  Україні,  її  пріоритетів  є Базовий  компонент   дошкільної  освіти.

Педагогічний колектив протягом навчального року спрямовував свої зусилля на створення умов для забезпечення гармонійного та всебічного розвитку особистості на формування в дитини соціального досвіду, на забезпечення умов для повноцінного фізичного, психічного розвитку, емоційного благополуччя. Педагогічний колектив створив належні умови для повноцінної реалізації кожною дитиною свого природного потенціалу оптимізував свою діяльність, спрямував її  на реалізацію особистісно орієнтованого підходу в дошкільній освіті, створив в дошкільному навчальному закладі, сприятливе для розвитку особистості дошкільника середовище.

Особисто-орієнтована модель виховання та навчання дітей стала головним орієнтиром у роботі нашого колективу.

У порівнянні з минулим роком колективом дитячого садка багато  уваги приділялося  патріотичному вихованню дітей. Головним завданням  виховання було прищепити почуття любові до своєї рідної природи, сім'ї та домівки, а також безпосередньо до історії й культури країни, в якій він живе. Також не обходили увагою формування у дітей свідомого ставлення до здоров'я, як найважливішої людської цінності, до життя, як до найвищого дару природи, до здорового способу життя в родинному та суспільному вихованні.

Всі сили як педагогів, так і батьків спрямовані на розкриття унікального творчого потенціалу кожної дитини, її гармонійного розвитку.

В лютому місяці за планом провели районний семінар на тему «Принципи партнерської взаємодії дорослого з дітьми – необхідна умова особистісно-орінтованої моделі виховання». Завідуючій Сауліді Д.А. та колективу КЗО «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 33 комбінованого типу»  Дніпропетровської міської ради начальником управління освіти Дніпропетровської міської ради Л.Б. Сафроновою, було вручено грамоту за сумлінну творчу працю, високий рівень професіоналізму при проведенні районного семінару на високому науково-методичному рівні.

За період з вересня 2014 року по травень 2015 року батьками та членами піклувальної ради були виконані наступні заходи:

·       були придбані  столи на І ясла;

·       були придбані  стільчики на ІІ ясла;

·       придбана постільна білизна;

·       були придбані  меблі на портомийки;

·       були виконані роботи з прочищення димоходів;

·       був завезений пісок для пісочниць на майданчиках;

·       був оновлений  та пофарбований  ігровий  інвентар;

Аналізуючи роботу з розвитку дошкільного навчального закладу, створення сприятливих  умов для дітей, оцінюючи результати досягнень дошкільного закладу можна зробити такий висновок: у нашому дошкільному навчальному закладі сформовано  освітній простір, в якому дітям надають якісні послуги, піклуються про здоров'я кожної дитини.